Často kladené dotazy

customer photos faq

 

Proč potřebuji okno pro kočku zabezpečit?

Jelikož kočky milují výhled z okna, tráví v jeho blízkosti poměrně hodně času a např. při lovu hmyzu hrozí vypadnutí z okna. Ačkoli je tělo kočky díky pružné kostře stavěné na skoky z výšek, při pádu z okna hrozí nejen zranění s nákladnou léčbou, ale hlavně situace, kdy Vaše kočka zůstane na ulici pod oknem a nebude moci zpátky. Zasítění oken je proto doporučeno všem chovatelům bytových koček.

 

Na jaký typ a velikost oken můžu CatExpert nainstalovat?

CatExpert lze instalovat na okna obdélníkového a čtvercového tvaru, která mají venkovní parapet. Parapet musí být alespoň 12cm široký a nesmí mít sklon větší než 10° (standardní sklon parapetu je dnes 6°). Minimální možné rozměry CatExperta jsou 80x120cm (velikost CatExpert Malý), maximální pak 250x250cm (velikost CatExpert XXL).

 

Je síť dostatečně odolná proti kočičímu řádění?

Síť od německého výrobce Trixie jsme úspěšně testovali s 9kg závažím uchyceným provázkem ve dvou bodech sítě. Je totiž tkaná vlascem z materiálu monofilament, který vzhledem připomíná rybářské lanko a díky své pružnosti se velmi těžko roztrhne. CatExpert je proto plně připraven ochránit Vaši kočku před pádem z okna při veškerých akcích spojených s náhlým přebytkem kočičí energie. Zároveň Vám ale nezatemní místnost.

 

Nehrozí při kočičím řádění vypadnutí rámu z okna?

Speciální teleskopické tyče CatExpert drží v okně velmi pevně a to díky tlaku stlačené vnitřní pružiny na zeď/parapet. Aby rám v okně držel ještě pevněji, jsou tyče vzájemně spoutané v místě kde se kříží. Síla tlaku vnitřních pružin se tak sčítá a k vypadnutí rámu z okna i při tom nejdivočejším kočičím řádění nedojde.

 

Bude moje kočka po síti šplhat?

Síť CatExpert není pro kočky komfortní ke šplhání, protože se jim tenký vlasec zařezává do tlapek. Často i těm největším kočičím lezcům proto slouží spíše jako ochrana před pádem z okna při jejich spontánních kočičích akcích, než jako vertikální lezecká stěna.

 

Mohu CatExperta instalovat na zateplený dům?

Pokud tyč před vložením do okna nastavíte přesně podle manuálu (4 cm delší než je prostor mezi stěnami a nikoliv více) k proboření stěny standardně zatepleného domu nedojde.

 

Chci objednat CatExpert ještě dnes!

 

Mám jiný dotaz ohledně instalace, velikosti nebo objednávky? Kontaktujte nás!